Цікаве про спеціальності

Анекдоти про студентів, коротко з гумором про студентське життя

Якщо ви студент, то:

Вважаєте, що кращим способом конспектування лекції є ксерокс зошита сусідки-відмінниці.

Слово ‘сесія’ викликає у вас якусь заклопотаність, оскільки доведеться витратити декілька днів для того, щоб познайомитися з новими викладачами й переконати їх розписатися у вашої заліковій.

Вашим девізом є вислів, що студент – це янгол, незаплямований знаннями.

Чітко усвідомлюєте, що засобом ліквідації хвоста є не тільки його ампутація, але й своєчасна здача.

Написання дипломної роботи забирає у вас принаймні два тижні дорогоцінного часу.

Ви точно знаєте, що ходити в гості до сусідів по гуртожитку найкраще не після того, як у вас закінчилися гроші, а тоді, коли їм надіслали посилку із села.

Маєте підвищену розкосість очей і витягування шиї у період написання чергової роботи зрізу знань.

Кінець місяця характеризується для вас повністю порожнім холодильником і фразою ‘позич’.

Слова ‘автомат’, ‘шпора’ і ‘бомба’ є для вас не тільки словами з військового арсеналу.

Якщо таргани пішли до сусідів по кімнаті, то це – вірна прикмета того, що їм точно надіслали посилку з дому.

Спокійно можете пронести на іспит під сорочкою всі 90 томів Cтафорда Бира з коментарями і критичними статтями до них.

Складання державних іспитів є для ваших викладачів стресовою ситуацією.

Перед складанням іспиту ви вилазите о 12 ночі у кватирку й голосно репетуєте ‘Халява, ловися!’

Всупереч усьому в період сесії стаєте забобонним і, як наслідок, шарахаєтеся від прибиральниць із порожнім відерцем, обходите за кілометр мирно сплячу чорну кішку, не голитеся, не миєте голову, спите з конспектом під подушкою (причому він уже злежався, тому що його відтіля жодного разу не діставали) і нікому не даєте дивитися заліковку, іноді навіть і викладачеві.

Число 13 – ваше число.

Обіди по студентськи: (Студентське меню)

Бутерброд Пікантний:

Склад: Хліб, майонез.

Чай студентський:

Склад: Окріп, чай по смаку.

Курочка по-домашньому:

Склад: Курочка, півроку назад привезена з дому.

Поради по приготуванню і вживанню:

Дістати курочку з холодильника. Понюхати. Викинути.

Напроситися до сусідів на млинці.

Бутерброд “День і Ніч”:

Cклад: Скибочка білого і чорного хліба.

Студенти вишів діляться на три категорії:

– Студенти, які навчаються із задоволенням;

– Студенти, які навчаються без задоволення;

– Студенти, які із задоволенням не навчаються.

За матеріалами: http://sprite.at.ua/publ/33

Маркетинг

Візок для супермаркету

Торговець Сільван Голдман (Sylvan Goldman) винайшов перший візок для покупок у 1936 році. Голдман був власником великого продовольчого магазину в місті Оклахома-Сіті й помітив, що покупці відмовляються купувати деякі товари, тому що їх важко нести. Відкриття було випадковим: Голдман звернув увагу, як одна жінка-покупець поставила важку сумку на іграшкову машину, яку її син котив на мотузочці. Торговець спершу прилаштував до звичайного кошика невеликі коліщата, а потім залучив до винаходу механіків і створив прототип сучасного візка. Масовий випуск цього пристрою був початий в 1947 році. Винахід візка дозволив створити новий вид магазину – супермаркет.

За матеріалами: Острів знань www.ostriv.in.ua

Скріпка з продовженням. Канадець, який отримав будинок за канцелярську скріпку, відновив обміни

Дружина канадця Кайла МакДоналда знайшла роботу в Монреалі, через що пара стала рідко бувати у своєму будинку в Кіплінзі. Здавалося б, варто продати або здати будинок. Але господар вирішив позбавитися від житла тим же шляхом, яким колись придбав його: помінятися на будь-що інше. У 2006 році саме цей будинок був виміняний через Інтернет на канцелярську скріпку.

Скріпка за ручку (кулькову), ручка за іншу ручку (дверну), та ручка за піч, піч за кіловатний генератор, генератор за пивну бочку, пивна бочка за снігокат… Після снігоката гра пішла серйозна: на кон послідовно виставлялися подорож в місто Якх, вантажівка, можливість 30 годин попрацювати у студії звукозапису в Торонто, річна оренда будинку в Колорадо, вечір із Елісом Купером…

Вечір із зіркою Кайл МакДоналд виміняв на скляну кулю з розташованими всередині фігурками. Актор Корбін Бренсен, який колекціонує подібні кулі, запропонував за цей сувенір роль у своєму голлівудському фільмі. Ну, а роль нарешті була обміняна на будинок в містечку Кіплінг.

Про цю красиву історію чули вже, здається, всі. Проте тепер виявилось, що історія матиме продовження. Насправді невідомо, що змусило заповзятливого канадця знову почати серію обмінів. Чи дійсно він об’єктивно не може часто бувати в будинку, у зв’язку з чим вирішив не занижувати планку і розлучитися з житлом так само красиво, як і отримав його? Або МакДоналд просто скучив за улюбленим заняттям?

Відомо лише, що до 17 години 11 липня Кайл Макдоналд за адресою oneredpaperclip@gmail.com приймає пропозиції від людей, які бажають придбати двоповерховий будинок в Кіплінзі в обмін на щось ще (втім, якщо надійде дуже хороша і дуже термінова пропозиція, вона буде прийнято раніше, попереджує Кайл). Коментатори у блозі МакДоналда вже розважаються, пропонуючи в обмін на будинок церковну лавку, біфштекс і роликові ковзани.

Серед солідніших пропозицій – нафтовий танкер (правда, щедрий інтернетчик не пам’ятає, де його “припаркував”), а також чийсь колишній чоловік із двома дорослими дітьми, всіма майбутніми онуками і правнуками на додаток. Ну, і звичайно ж, будинок пропонують обміняти назад на червону канцелярську скріпку.

Власник будинку наголошує, що вважав за краще б віддати легендарне житло такій людині, яка, з одного боку, готова жити там або працювати, а з іншого боку – розуміє, що ця будівля привертатиме увагу туристів. Вже зараз перед будинком встановлена величезна червона скріпка, яка нагадує перехожим історію цього житла.

Цікаво, що цього разу МакДоналд навіть приблизно не уявляє бажану мету свого підприємства. У 2005 році, виставляючи на обмін скріпку, він відразу заявив, що зрештою хоче отримати за неї будинок або острів. Тепер же питання про закінчення серії обмінів залишається відкритим. Можливо, це означає, що серія буде нескінченною?

Можливо, справа в тому, що проект Кайла МакДоналда, як і багато інших видів інтернет-активності, “родом із дитинства”. 28-річний канадець просто згадав популярну дитячу гру, використовуючи сучасні технічні засоби, власний статус дорослої людини і можливість залучати до “гри” безліч людей, які володіють таким же статусом.

Безумовно, результати, яких він зміг досягти на цьому терені, вражають. Проте не варто забувати, що діти, маленькі або великі, грають не заради виграшу, а заради самого процесу. Тому можна передбачити, що канадець дійсно ніколи не зупиниться. Якщо, звичайно, одного дня раптом не подорослішає.

За матеріалами: Острів знань www.ostriv.in.ua

Менеджмент

В Америці стає популярним новий тип управлінців – це так звані парадоксальні менеджери, які поєднують у своїй поведінці суперечливі властивості: твердість і гнучкість, мрійливість і реалізм, дружелюбність і вміння тримати дистанцію, строгість і почуття гумору. Тому незайвим буде нагадати поради Дейла Карнегі про те, що вказувати іншим на помилки і робити зауваження краще неопосередковано: «Я слухаю вас, Іване Івановичу, але чомусь вас не чую». За парадоксом – прямий натяк на те, що сказано більше, ніж прозвучало. Навіщо?

Для того, щоб розбудити в Івана Івановича палке бажання проникнути за межі вашого натяку і зрозуміти, що ж, врешті-решт, малося на увазі.

За матеріалами: http://business-center.com.ua/2010/07/08/cikavinki/

ПРИНЦИПИ УПРАВЛІННЯ

Питання повинно ставитися не за принципом «хто правий», а за принципом «що правильно».

***

Керувати – це значить створювати таку атмосферу, в якій із мінімальними витратами буде отриманий запланований результат.

Л.Н.Пономарьов, радянський психолог.

***

Якщо співробітник завжди погоджується з босом – для бізнесу він втрачений.

Елберт Хаббард

***

Найкращий спосіб будь-кого покарати: такого способу нема. Але ви змушені це робити. І тому вам варто оволодіти таким методом, який краще всього відповідає вашому стилю і конкретному випадку. Способом, який застосовує Кен Бланчард, «одна хвилина в пеклі», мені скористатися важко. Якщо я дійсно виходжу з себе, то я не можу зупинитись через хвилину. І не зупиняюсь.

Харві Маккей

***

Менше сировини, більше розуму.

Девіз італійської школи менеджменту.

Облік і аудит

Друкарська помилка, що коштувала Нью-Йорку більше мільйона доларів

Помилка бухгалтерії Міністерства освіти штату Нью-Йорк призвела до того, що сума, призначена на розвиток міського шкільного транспорту, збільшилася у два рази. Виявилось, що в одному зі слів через неувагу бухгалтера з’явилася зайва буква, і бухгалтерська програма не змогла розпізнати її.

Ця помилка була виявлена в ході аудиторської перевірки у червні 2006 року, вона привела до того, що на транспорт було витрачено 2,8 мільйонів доларів замість запланованих 1,4 мільйонів. Міській владі довелося відшкодувати різницю.

За матеріалами: Острів знань www.ostriv.in.ua

ЦІКАВИНКИ ПРО ОБЛІК ТА ПОДАТКИ
  • Коли граф Леофрік (Англія, XX ст.) ввів для населення непомірні податки, його дружина леді Годіва на знак протесту проїхала голою на коні вулицями міста. Через демарш дружини граф скасував побори, і вдячні англійці встановили героїні пам’ятник на її батьківщині.
  • З 1993 р. королева Великобританії Єлизавета II погодилася виплачувати податки зі своїх доходів і вперше розпорядилася відчинити на два місяці для широкого загалу двері Букінгемського палацу. Сума, зібрана у такий спосіб, була витрачена на реставрацію Віндзорського палацу, що постраждав від пожежі.
  • У Франції право затверджувати бюджет і податки парламент отримав тільки у 1791 році після Великої французької революції.
  • Нині у китайському місті Чуньчунь усе про податкову сферу можна дізнатися, зателефонувавши за певним номером – автовідповідач розповість про будь-які основоположні документи. Під час відвідування податкової інспекції вам запропонують чашку кави, на першу вимогу безкоштовно видадуть на руки або надішлють поштою будь-який довідковий матеріал. Заповнювати декларацію про доходи зовсім необов’язково власноруч – за вас це зроблять фахівці податкової інспекції, а бланк декларації надішлють додому. Згоден із розрахунками – став свій підпис, якщо ні – внось свої зауваження до відповідної графи. Підписану декларацію достатньо опустити у спеціальний ящик, який стоїть коло кожної податкової інспекції.
  • Багатьох, напевно, зацікавить той факт, що влітку 1996 р. у китайському місті Тяньцзінь було введено податок на гріх, відповідно до якого цивільний шлюб обходиться порушникам в 1000 юанів (120 доларів США) на рік.
  • У XVIII столітті на острові Ява (Індонезія), коли рівень корупції там досяг неймовірних розмірів, було введено податок на хабарі. У сучасній Індонезії щороку публікують список 200 приватних компаній і фізичних осіб, які сплатили найбільший прибутковий податок, їх відзначають почесними грамотами, які вручає президент держави. Водночас герої торжества одержують податкові послаблення.
  • У кінці XIX – на початку XX століття на Тибеті з’явилися податки на весілля, на право співати й танцювати, дзвонити у дзвоник і бити в барабани. Відзначився Тибет і податком на вуха. Після його введення втрата вуха в бою для воїна вже не була такою трагедією, оскільки зменшувала податок на вуха вдвічі.

Джерело: Студентсько-викладацьке видання

обліково-фінансового факультету ЖДТУ “АКТИВ”

від травня 05(76) 2009 року

Фінанси і кредит

Репортер питає у великого бізнесмена:

– Як вам вдалося накопичити такий статок?

– Коли я вперше ступив на американську землю, у мене в кишені був тільки долар. З нього я й почав свою діяльність.

– Як же ви розпорядилися цим доларом?

– Я послав телеграму до Бердичева. “Тато, – написав я, – терміново висилайте, скільки можете”.

За матеріалами: http://funhistory.ru/anecdots/category/biznes

НБУ випускає пам’ятну монету “20-ліття ухвалення Декларації про державний суверенітет України”

Національний банк України з 15 липня 2010 року випускає в обіг пам’ятну монету “20-ліття ухвалення Декларації про державний суверенітет України”. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Монета, що продовжує серію “Відродження української державності”, присвячена 20-літтю ухвалення Верховною Радою УРСР політико-правового документа, в якому проголошувався державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади держави в межах її території та незалежність і рівноправ’я у зовнішніх відносинах.

На аверсі монети розміщений: угорі малий Державний Герб України, напис півколом Нацiональній БАНК УКРАЇНИ, внизу рік чеканки монети, номінал – 2010/ДВI Гривнi, логотип Монетного двору Національного банку України, в центрі зображений Державний Прапор України (елемент обробки – емаль) в обрамленні стилізованого калинового вінка.

На реверсі монети зображені контури карти України на рельєфному ламаному фоні, що символізує непростий шлях творення суверенної держави; розміщені написи: 16 липня/ 1990 долі (у центрі на тлі карти), ДЕРЖАВНИЙ Суверенiтет УКРАЇНІИ (вгорі півколом), Декларацiя (внизу півколом).

Автори ескіза – Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Автор моделі – Святослав Іваненко.

14.07.2010 За матеріалами: “UABanker.net

Гроші України: двадцять шість століть історії

Сучасна національна валюта України є однією з наймолодших у світі. Разом із тим, історія монетної справи і грошового обігу нараховує вже не одне тисячоліття і належить до найдавнішого на планеті.

Перші у світі монети були винайдені в басейні Егейського моря в VІІ столітті до н.е. Тоді ж найдавніші монети і сама ідея грошового обігу, поряд із іншими досягненнями античної цивілізації, була привнесена грецькими колоністами на береги теперішнього українського Причорномор’я.

Найдавнішим осередком Еллінської колонізації в цьому регіоні стало місто Борисфен, заснований на острові Березань (навпроти Очакова) у 647 році до н.е. Спочатку тут оберталися привезені колоністами монети метрополії. Але незабаром борисфеніти організували випуск власних грошей. Потім з’явилися монетні двори в інших чорноморських містах: Ольвії, Тирі, Херсонесі , Пантікапеї , Феодосії тощо.

Випуском грошових знаків від власного імені займалися і деякі скіфські царі. В епоху Римської імперії на територію нинішньої України потрапляла велика кількість срібних динаріїв і антонініанів, що тоді відігравали роль головної міжнародної валюти.

На зорі середньовіччя в українські землі почали потрапляти гроші царської династії Сасанидів з Ірану і чекан імператорів Візантії. Пізніше сюди поринув потік арабських дирхемів, що цінувалися на міжнародному ринку через високу пробу срібла. Слідом за ними на Русь усе впевненіше прокладали собі дорогу монети західноєвропейських країн.

Після офіційного прийняття християнства деякі київські князі намагалися здійснити емісії власних грошей із золота і срібла. Після навали монголо-татар і утворення їхньої держави з центром у Поволжі на українських землях широке поширення одержали монети Золотої Орди. Виявившись у залежності від Великого Князівства Литовсько-Російського, а потім – Польщі, Україна почала наводнюватися грішми цих держав.

Разом із тим на українських землях з’явилися нові монетні двори. Від імені литовських князів емітувалися монети в Луцьку. В Києві чеканив свої гроші князь Володимир Ольгердович. А у Львові випускалися монети з написом латинською мовою “Монета Русі”.

На півдні до монетного чекану приступило Кримське ханство, генуезька колонія Кафа (Феодосія) і Монкастро (Білгород-Дністровський ). У той же час на українському грошовому ринку зміцнювали свої позиції західноєвропейські гроші з золота і срібла.

Особливе місце тут займав так званий «празький гріш» – велика монета з високопробного срібла. Протягом тривалого часу обігу «празький гріш» став невід’ємною частиною українського грошового ринку, так що навіть сама назва грошей у сучасній українській мові – «гроші» – зобов’язано своїм походженням цій монеті. У пізнім середньовіччі основним платіжним засобом став західноєвропейський талер, від якого походить назва сучасного долара.

Різні письмові джерела вказують на грошові емісії гетьманів Богдана Хмельницького і Петра Дорошенка. Але ніхто з нумізматів донині не бачив їхніх монет. Тому питання про грошові знаки зазначених українських правителів залишається поки без відповіді.

Після приєднання Лівобережної України до Московського царства сюди все більше починають проникати московські монети. З розділом Польщі між Австрією, Прусією і Росією в кінці 18 століття у Західній Україні на тривалий час затвердився грошовий обіг австрійської династії Габсбургів, а в Наддніпрянській – російській династії Романових.

Із утворенням СРСР на більшій частині території України почався обіг монет РРФСР, а незабаром – Радянського Союзу. У Галичині циркулювали польські гроші, у Буковині і Бессарабії – румунські, у Закарпатті – чехословацькі. Після Другої світової війни радянські монети охопили своїм обігом усю територію України.

Незабаром, після ліквідації Радянського Союзу, у грудні 1991 року вийшли з обігу і радянські гроші. Із січня 1992 року на українському грошовому ринку почався безмонетний період. Він завершився у вересні 1996 року, коли на чолі Національного банку України стояв Віктор Ющенко, введенням національної валюти (гривні), у тому числі й монет під традиційною назвою «копійка».

Таким чином, виникнувши близько 600 року до н.е., монетна справа і грошовий обіг в Україні не припиняється до наших днів і нараховує вже двадцять шість століть. Далеко не кожна країна світу може похвалитися настільки тривалою історією своїх грошей.

За матеріалами: www.ostriv.in.ua