Український фестиваль в Іспанії

Вирушаємо в Іспанію на ІІІ Міжнародний фестиваль народної творчості UCRANIAFEST 2017. Побажайте щасливої дороги!

Верона

11 вересня 2017 року

Місто Верона в Італії засноване в 30-х роках до н. е. За великим муром – старе місто, яке, будучи самостійним містом-державою, воювало з Венецією, Римом. Римляни, завоювавши Верону, збудували Колізей, де зараз відбуваються концерти і спектаклі. На одній із прямих, вузьких і затишних вулиць знаходиться дворик Джульєтти з її скульптурою, балконом і стіною закоханих із численними автографами… Ми відчули старовинний дух Італії!..

11 вересня 2017 року

Містечко Неграр біля Верони. Готель “SAN VITO”. Це чудова Італія…

12 вересня 2017 року

Транзитом у Франції, це вечірня Ніцца!..

13 вересня 2017 року

Наша чимала група прибула в Іспанію на ІІІ міжнародний фестиваль української культури “UKRANIAFEST 2017” в Барселоні, який організували Olga Dzyuban (Іспанія) і Kendzera Alla (Україна). 13 вересня у Генеральному консульстві України в Барселоні відбулось святкування Дня незалежності України і 25-річчя дипломатичних відносин між Україною та Іспанією. На свято зібралось чимало гостей – представники 20 консульств, політичних партій, віце-губернатор Каталонії. Генеральний консул України п. Оксана Драмарецька дякувала нам за концерт…

Афіша фестивалю в Барселоні…

17 вересня у Барселоні пройшов ІІІ Міжнародний фестиваль української культури. Перед концертом була організована хода вулицями Барселони із українськими прапорами. Виступи тривали майже весь день. З’їхались колективи та артисти діаспори звідусіль. Дефіле українських дизайнерів, вітання місцевих самодіяльних артистів, виставки-продажі виробів майстрів, українська кухня – все це створило незабутню атмосферу свята.

На афіші фестивалю є логотипи закладів, де я працюю, – Українського радіо та Університету “Україна”. По завершенні керівництво із вдячністю вручило три Диплома – мені та для моїх організацій. Приємно!

Генеральний консул України в Барселоні п. Оксана Драмарецька привітно спілкувалася з нами…

22 вересня 2017 року

Дякую організаторам фестивалю в Барселоні, а це: Українська діаспора м. Барселона, Посольство України в Королівстві Іспанія, Генеральне Консульство України в Барселоні, мерія м. Барселона та особисто Kendzera Alla, Olga Dzyuban, Oksana Dramaretska. Дякую керівнику нашої групи Людмилі Холодняк. Безмежна вдячність авторам пісень, які я виконувала під час трьох фестивальний днів, а це поети: Владлен Ковтун, Юрій Тітов, Лариса Петрова, Тетяна Череп-Пероганич, Николай Дорожко, Андрій Демиденко, Марія Морозенко та композитори: Leonid Nechiporuk, Yurii Starchevod, Wiktor Nykolyshyn, Павло Зібров, Станіслава Лясота.

Казкові музичні фонтани у вечірній Барселоні…

Неймовірною була подорож до монастиря на горі Монтсеррат, що поблизу Барселони, де знаходиться святиня – статуя Чорної Мадонни. За легендою, більш як тисячу років тому пастушки почули з печери ангельський спів і привели священника. Зайшовши туди, побачили статую Божої Матері, обличчя, руки якої і сам Христос були темними. Чудо вирішили перенести високо в гори і коли зупинились, вже не змогли відірвати від землі. Згодом саме там і збудували монастир. Нескінченним потоком ідуть паломники з молитвами…

21 вересня 2017 року

Повертаючись із чудової подорожі, хочу поділитись враженнями! Транзитом через кілька країн (із зупинками в Італії і Франції) наша група на чолі з Людмилою Холодняк прибула в Іспанію у курортне місто Лльорет де Мар.

21 вересня 2017 року

Репетиція для концерту в Ллорет де Мар перетворилась у виступ для гостей готелю… Спробували імпровізовано дует… А на завершення всі врізали запальний танок!

22 вересня 2017 року

Наступний концерт у Ллорет де Мар (Іспанія) відбувся за участю колективів діаспори, артистів з Угорщини, дефіле українських дизайнерів. На заході була присутня Генеральний консул України в Барселоні п. Oksana Dramaretska і керівник відділу роботи з діаспорою у МЗС України п. Лариса Дір.

У місті Лльорет де Мар (Іспанія) із сестрою відвідали Сади Клотильди – на кшталт НАШОГО ботанічного саду в Криму, або нашої Софіївки. У 1919 році іспанський маркіз так увіковічнив пам’ять дружини, яка молодою відійшла у вічність…

22 вересня 2017 року

Повертаючись із Іспанії, ми зупинились у Каннах (Франція) – місті мільйонерів. Бачили палац кінофестивалю, місце червоної доріжки для зірок… Цікавий музей кінофестивалю. На горі височіє старовинна фортеця (12-16ст.) Не втрималась від спокуси скупатися на каннському узбережжі… Враження фантастичні!

На завершення фантастичної подорожі була Венеція з її великими і малими каналами , вузесенькими вуличками, з базилікою Святого Марка, Палацом дожів, гондолами і незабутніми емоціями!

Програма поїздки в Іспанію була насиченою. Екскурсії були недовгі, але яскраві. Барселона вразила своєю візитівкою – базилікою “Святе сімейство” Антонія Гауді (1854-1926). Цікавим є той факт, що для завершення всього, що задумав архітектор, необхідно в майбутньому знести 8 кварталів навколо! Бачила це будівництво у далекому 1981 році, коли студенткою приїздила на Дні культури України… І зараз навіть дощ не став завадою для захвату від величі людського духу!